Öğrencilerinin kalbinde hep yaşayacak
Üsküdar’ın iki çınarı bir arada

Okulumuz bizim evimiz

09.06.2024

Mezuniyetinden 23 yıl sonra Üsküdar Amerikan Lisesi Mezunlar Derneği Koordinatörü olarak okuluna dönen ve beş yıldır yorulmak bilmeden çalışan Lora Özlevi (UAA’96) “Derneğimiz, okulumuz bizim evimiz. Evimiz Kinney Cottage’a tüm mezunlarımızı her zaman bekliyoruz” diyor.

Lora Hanım mezunlarımız için sizi tanıyarak başlamak isteriz? Üsküdar Amerikan’dan ne zaman mezun oldunuz, sonrasında eğitiminiz ve kariyeriniz nasıl devam etti, neler yaptınız?

Üsküdar Amerikan Lisesinden 1996 yılında mezun oldum. Marmara Üniversitesi İİBF 2000 mezunuyum. Bir hukuk firmasında uzun yıllar Patent Vekili olarak çalıştıktan sonra bir süre çalışmaya ara verdim. 2018 yılında derneğimize dönemsel koordinatör olarak destek verdikten sonra yönetim kurulunda yer aldım. 2019 Kasım ayında Dernek Koordinatörü olarak göreve başladım. Toplamda 5 yılı doldurdum, dört dönemdir yönetim ve denetim kurulumuzla birlikte çalışıyoruz.

Mezuniyetten sonra okulla bağlarınız sürdü mü? Mezun Derneği ofisinde çalışmaya nasıl başladınız?

Okulumuza her zaman çok bağlı bir mezun oldum. Aidiyet duygum çok yüksek. Hafızam çok kuvvetli olduğu için öğretmen ve ders isimlerini seneleriyle ve özellikleriyle hatırlamamla da epey nam saldım diyebiliriz. Her zaman yaşadıklarımızı sevgi ve kahkaha ile anarız. Sınıf arkadaşlarımla çok bağlıyız, etkinliklere de her zaman katıldım. 2018 yılında denek koordinatörlüğü ile ilgili iş duyurusu tarafıma ulaştığında hemen başvurdum, görüşmemizin ertesi günü hemen kabul edildim.

Okulda olmak size neler hissettiriyor? Öğrencilikten sonra kampüste çalışmak nasıl bir duygu?

Okulumuz benim en sevdiğim yerlerden biri. Bahçemiz hala her geldiğimde bana sıcacık duygular hissettiriyor. Her köşesinde bir anım var. Bu sebeple kendimi çok şanslı görüyorum.

Dernekteki görevleriniz neler, neler yapıyorsunuz?  

Mezun iletişimi ve mezun etkinlikleri, muhasebe, dernek resmi işlemleri, sosyal medya, U-store olarak görev ana başlıklarımı sayabilirim. Çok renkli ve çok farklı alanlarda iletişim gerektiren keyifli bir görev olduğunu söyleyebilirim. Yönetim kurulumuzla özellikle pandemi ve deprem sebebiyle mezunlarımızla uzaktan çalışarak da çok etkin iletişimde olduğumuz ve derneği gençleştirip dijitalleştirdiğimiz farklı bir dönem geçirdik. Mezunlarımızla her zaman yaştan bağımsız olarak aramda inanılmaz hoş ve doğal bir iletişim olmuştur. Kendimi büyük bir ailenin parçası olarak görüyorum.

Mezunlara dernek ile ilgili olarak bir mesajınız olur mu?

Derneğimiz, okulumuz bizim evimiz. Evimiz Kinney Cottage’a tüm mezunlarımızı her zaman bekliyoruz. Mezunlar olarak birbirimize her konuda her zaman desteğiz. En ana amacımız mezun birlik ve beraberliği çerçevesinde tüm mezunlarımıza fayda sağlamak. Çok iyi niyetle çalışan özverili mezun ekibimizin her zaman yanında olalım ki hep beraber derneğimizin varlığını en etkin şekilde sürdürebilelim.

Geleneksel bir sorumuz olarak Üsküdar Amerikan’ın hayatınızda yeri hakkında neler söylemek istersiniz?

Üsküdar Amerikan her zaman benim kimliğimin ve hamurumun temel taşı oldu. Okulumuz benim en sevdiğim, en güzel anılarımın biriktiği yer. Üsküdar Amerikan mezunu kendi ayakları üzerinde duran, kendine güvenen, duruşu belli dünya insanıdır. Bizleri bu ortak değerlerle yetiştiren sevgili okuluma sonsuz teşekkürler. Hayatımdaki en iyi dostlar ailesinden sonra daha da geniş bir okul ve mezun ailesini çok yakından tanıma ve beraber çalışma fırsatı buldum. Ne mutlu bana…

“Okulumuza her zaman çok bağlı bir mezun oldum. Aidiyet duygum çok yüksek. Hafızam çok kuvvetli olduğu için öğretmen ve ders isimlerini seneleriyle ve özellikleriyle hatırlamamla da epey nam saldım diyebiliriz.” 

İLGİLİ KONULAR
BU HABERLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
31.05.2024

TAC’li kardeşler tarım ve itfaiye İHA’ları üretiyor

A. Hakan Erguvan (TAC’16) ve Çağlayan Erguvan (TAC’13) Baibars Mekatronik Havacılık girişimlerine 2023 yılı sonunda dünyanın en büyük mekanik ekipman bileşeni üreticileri arasında yer alan Japonya merkezli Exedy’den 15 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldılar.

Yorum ve görüşleriniz çok değerli.

Yorum ve görüşleriniz çok değerli.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN