SEV Mezun Haber Merkezi

CONNECT, Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) tarafından Talas Amerikan Ortaokulu (TAO), Üsküdar Amerikan Lisesi (UAA), İzmir Amerikan Koleji (ACI), Tarsus Amerikan Koleji (TAC), SEV Amerikan Koleji (SAC) ile SEV İlköğretim Kurumları mezunları için hazırlanan bir haber sitesidir.

Basılı yayımlanan CONNECT dergisinin dijital devamı olan SEVCONNECT.ORG; SEV çatısı altındaki okullardan mezunların ulusal ve uluslararası çaptaki iş, kültür, sanat, spor, akademik ve toplum hizmeti gibi hayatın her alanındaki başarılarını; ilham veren örnek yaşam öykülerini tüm SEV Ailesiyle paylaşarak; birlik, beraberlik ve dayanışma duygusunu çoğaltmayı hedeflemektedir.

Köklü tarihleri ve ortak kültürel bağlarıyla üç farklı şehirde faaliyet gösteren SEV Okullarından farklı dönemlerde ve lokasyonlarda mezun olmuş sayıları 20 bine yakın “SEV Mezunları” arasındaki tarihi ve kültürel bağları canlı tutarak bu geniş iletişim ağının (networking) gücünü artırmayı amaçlamaktadır.

Mezunların, okullarıyla ve sınıf arkadaşlarıyla ilgili gelişmelere ve haberlere erişimlerini sürekli kılarak var olan bağları daim kılmayı; en temel toplum hizmeti olan kaliteli eğitimin sürdürülebilir kılınması ve eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için bağışçı olmayı ve gönüllülüğü özendirmeyi hedeflemektedir.

Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın 60 yıllık mezun yayınları tarihinin bir devamı olan CONNECT, Yayın Kurulu tarafından belirlenen Connect Yayın İlkeleri çerçevesinde haber ve içeriklerini belirlemekte, oluşturmakta ve yayımlamaktadır.

İletişim, mezun haber önerisi ve yorumlarınız için iletisim@sev.org.tr adresine e-posta gönderebilir ya da haber önerileriniz için bu formu kullanabilirsiniz.

Künye

SEV Yönetim Kurulu Adına İmtiyaz Sahibi: Piraye Erdem

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Prof. Dr. Güray Erkol

Yayın Kurulu: Piraye Erdem, Tülay Güngen, Prof. Dr. Güray Erkol, Aylin Başakın, Didem Şahin, Mehmet Özel, Zeynep Atlan, Uğur Ersözlü, Resul Buksur

Editörler: Resul Buksur, Sema Uludağ

Mezun Yazarlar ve Katkıda Bulunanlar: Pınar Gökbayrak (UAA’99), Aynur Sayıner (ACI,83), Defne Ongun Müminoğlu (TAC’89), Elif Özkul Gökmen (TAC’91), Banu Kitiş Dağıstan (ACI’98)

 

Connect’te yer alan içerik ve tasarımlar, Fikir ve Sanat Eserleri Yasası kapsamında eser olarak koruma altındadır. Connect’te yayımlanan yazı, video ve fotoğrafları yayma hakkı SEV’e ait olup kaynak gösterilse dahi hak sahiplerinin yazılı izni olmaksızın ticari amaçla kullanılamazlar. Dergide yayımlanan yazılar, yazarların ve söyleşi yapanların kişisel görüş, tavsiye ve yorumlarını içermektedir. Yazıların, fotoğrafların bir kısmını üstlenen SEV, yazı, ses, video ve görsellerde yer alan bilgi, görüş ya da tavsiyelerden doğacak maddi ve manevi zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.