Üsküdar Amerikan çok iyi insanlar yetiştiren bir okul
Öğrencilerinin kalbinde hep yaşayacak

CONNECT’te yeni yayın dönemi

07.06.2024

Değerli Mezunumuz,
Sağlık ve Eğitim Vakfı olarak, CONNECT dergimizin yeni dijital dönemini sizlere duyurmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz.

SEV mezun dergilerinin geçmişi Amerikan Bord döneminde yayımlanan Alma Mater dergisiyle 1965 yılına dek uzanmaktadır. Yayın hayatına Buluşma ismiyle başlayan ve yolculuğuna CONNECT ismiyle devam eden dergimizi 2009 yılından 2023 yılına kadar her üç ayda bir sizlere ulaştırdık. Bu süre zarfında dergimizi keyifle takip ettiğiniz ve arşivlerinizde özenle sakladığınız için teşekkür ederiz. Basılı dergimizin SEV topluluğumuzun ruhunu ve bağlarını güçlendirdiğini biliyoruz.  

Ancak değişen dünyamızda dijitalleşmenin getirdiği yeniliklere ayak uydurmanın zamanının geldiğine inanıyoruz. Okuma alışkanlıklarındaki değişimi de göz önünde bulundurarak CONNECT dergimize dijital platformda devam etme kararı aldık. Bu kararla birlikte mezun haberlerimizi ve içeriklerimizi görsel ve işitsel zenginlikle, çok daha kaliteli bir şekilde CONNECT web sitesi üzerinden sizlere sunmaya devam edeceğiz.

Birçoğunuzun basılı dergiyi sevdiğini biliyoruz. Dijitalleşme kararını alırken birçok unsuru göz önünde bulundurduk. Artan baskı ve dağıtım maliyetlerinin yanı sıra, sürdürülebilirlik çerçevesinde karbon ayak izimizi azaltacak adımlar atmanın gezegenimiz ve insanlık için kritik bir öneme sahip olduğunu düşünüyoruz. Çevreye duyarlılığımızı artırmak ve ekosistemin korunmasına katkıda bulunmak adına, dijital yayıncılığa geçerek daha sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Temmuz 2024 itibarıyla CONNECT, sevconnect.org adresinde sizlerle buluşacak. Yeni mezun haberlerimiz, röportajlarımız, podcastlerimiz, videocastlerimiz, e-posta haber bültenlerimiz ve tüm arşivimizle, dijital yayıncılığın zengin imkânlarını da kullanarak, mezunlarımızın arasındaki bağları daha da güçlendirmeye ve bu eşsiz topluluğun sesi olmaya devam edeceğiz.

Bu yeni dijital dönemde de CONNECT’in her zamanki gibi güçlü, erişilebilir ve etkili bir yayın olacağına inanıyoruz. CONNECT ile ilgili tüm yorumlarınız, mezun haber önerileriniz ve katkılarınız için iletişim@sev.org.tr adresinden bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Av. Piraye Erdem (ACI'80)
SEV Yönetim Kurulu Başkanı
ve CONNECT Yayın Kurulu Başkanı

İLGİLİ KONULAR
BU HABERLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum ve görüşleriniz çok değerli.

Yorum ve görüşleriniz çok değerli.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN